Багато батьків в різні періоди життя дитини, особливо, коли вона стає школярем, стикаються з нез’ясовною стомлюваністю, різкою зміною настрою або дратівливістю раніше урівноваженої дитини, несподівано поганою успішністю в школі і так далі.

Короткострокові проблеми такого роду можуть пояснюватися збільшенням навантажень, весняним авітамінозом, будь-якими іншими чинниками. Але якщо вони затягуються, то краще звернутися до лікаря.
Взагалі, ендокринологія – це наука, яка вивчає роботу залоз внутрішньої секреції (тобто тих органів, які, виробляючи гормони, регулюють усі обмінні процеси в нашому організмі) в нормі і при різних порушеннях.

Дитяча ж ендокринологія винесена за рамки загальної ендокринології. У дітей і підлітків надзвичайно багато особливостей, властивих лише зростаючому, швидкотакому, що розвивається організму.

До основних ендокринологічних проблем, що найчастіше зустрічаються в дитячій практиці, відносяться цукровий діабет, ожиріння, різні захворювання щитовидної залози, порушення зростання, статевого розвитку, а також багато інших станів, викликаних порушеннями в роботі різних органів ендокринної системи.

На жаль, завдяки неправильному харчуванню і зниженню загальної фізичної активності все частіше нині зустрічаються ситуації, коли дитина з раннього віку має масу тіла, що значно перевершує норми по зростанню і віку. Проте, як показує практика, батьки звертають увагу на це досить пізно, що веде до порушення обміну речовин, підвищення артеріального тиску, ранньому виникненню цукрового діабету 2 типу, порушенню менструального циклу у дівчаток і так далі.

На жаль, доводиться відмітити, що на прийомі педіатра в поліклініці часто немає можливості приділяти досить уваги стану статевих органів у дитини, і таким чином може залишитися непоміченим передчасний статевий розвиток або його затримка у дитини, що згодом позначиться не лише на фізичному, але і психо-соціальному здоров’ї  дитини.

Серед ендокринних порушень у дітей і підлітків переважають захворювання щитовидної залози, ожиріння, гіпоталамічний синдром (надлишкова вага, розтяжки на тілі), гірсутизм (підвищене оволосіння та ріст волосся у місцях, де його не повинно бути) важлива роль порушень зростання і статевого розвитку (найчастіше зустрічаються діти, що мають конституціональні особливості фізичного розвитку – синдром пізнього пубертата і сімейну низькорослість).

 

Знайдіть нас

м. Кам’янець-Подільський
вул. Лесі Українки, 40
(навпроти дитячої поліклініки)

Ми працюємо:
Понеділок-П’ятниця: 8:00–17:00
Субота & Неділя: ВИХІДНИЙ

Консультація on-line

Чекаємо Ваших листів: [email protected]

Знайти на сайті:

Архів новин